Background Image

Jak se naučit hrát na hudební nástroj

flétna

Naučit se hrát na hudební nástroj může člověk v každém věku. Dává rozum, že většinou platí pravidlo čím dříve, tím lépe. I přesto se však můžete stát výborným umělcem i v pozdějším věku. Stačí být svému snu oddaný a mít trpělivost a píli.

· Pro začátek je dobré si pořádně rozmyslet, na který nástroj se chcete naučit hrát. O hudebního nástroje se pak většinou odvíjí jeho pořizovací cena i čas, který nad procvičováním strávíte.

· Samozřejmě bude hrát velkou roli i Váš talent. Ten značně ovlivní dobu, kterou strávíte na učením hry na daný nástroj.

Učit se můžete samostudiem – například podle internetu. Na Youtube naleznete mnoho zajímavých videí, ve kterých je podrobně popsáno, jak se na daný nástroj nejjednodušeji naučit hrát v pohodlí domova. Pro začátky může být vhodná návštěva umělecké školy nebo soukromá výuka.

Existuje mnoho mobilních aplikací, které Vám mohou ulehčit začátky. Většina z nich je dostupná zdarma na Google Play či v App Storu

· Piano – Simply Piano, Cheeky Fingers

· Kytara – Uberchord, CoachGuitar

Nabízí i mnoho zajímavých aplikací, ve kterých si můžete zkusit různé hudební nástroje – Cadenza, Jamn Player, Yousician.

Pokud nejste příznivci chytrých telefonů, nejjednodušším řešením jsou pro Vás asi klasické notové sešity. Pro začátek je dobré věnovat nějaký čas procvičování akordů, abyste měli nějaký základ. Poté přichází na řadu jednoduché vybrnkávání not (v případě strunných nástrojů). Své dovednosti perfektně nacvičíte na klasických českých písničkách, které najdete v každém poctivém sborníku.

Michal Husák
Žádné komentáře

Přidat komentář

Odkaz ke změně hesla Vám bude odeslán na email